peopleSatO KaaN date_rangeMart 3 2022

Yurt Disi Sohbet

Yurt dışında yaşayan milyonlarca Türk vatandaşı bulunmaktadır, bu vatandaşlarımız ülkelerindeki kendileriyle aynı dili ve kültüre sahip insanlarla iletişim kurmak istiyorlar.
Din ve Dil Kültürü Oluşturan En Büyük Etkendir
Bir milletin dilini elinden almak o milletin varlığını ve bilinirliliğini elinden almakla aynı şeydir, bu nedenle kendisinin ve ülkesinin dilini tanınır ve bilinir tutmak her toplum için önemli bir olgudur. Türkçe bilindiği üzere karma diller sınıfına giriyor bir kaç dilin birleşiminden meydana gelmektedir.
Türkçe ‘de toplamda TDK ( Türk Dil Kurumu ) içerisinde girmiş 20.000 kelime bulunmaktadır, bilinen bu kadar ama aktif türkçe kullananlar bile sadece bu dilin 2000 kelimesini kullanabiliyorsunuz. Yani dil zaten batı dillerinin türkçe ye dahil edilmesiyle birlikte belirli bir erozyona uğramış durumdayken Dil ‘e sahip çıkma her zamankinden çok daha önemli bir hale gelmiş durumdadır.
Türkiye’deki Vatandaşlarımız Yurt dışında Yaşamı Merak Ediyor
Türkiye ‘ de yaşayan vatandaşlarımız yurt dışındaki yaşama oldukça fazla merak ediyor ve orada yaşamanın ne derece iyi veya kötü olduğunu anlamak için yurt dışından birisi ile bu fikrini paylaşmak istiyor, 1998 yılından bu zamana kadar %80 oranında yurt dışı sohbet amaçlı gelen ziyaretçilerimiz bu anlamdaki soru işaretlerine de hitap etmekteyiz.
Sıkla Sorulan Sorular ise ;

Yurt dışında kendi iş sektöründeki maaşlar nasıl
Sağlık, Eğitim sistemi nasıl
Belirdikleri ülkeye nasıl gidebilirim.
Vize de Başvuru süreçleri
Konaklama ve Ücretleri

Belli başlıcaları aslına bakarsanız bunlar, çok fazla bu sorulara maruz kalınmasından dolayı önümüzdeki günlerde bazı belli başlı ülkelerin bu tip sorularını sorular ve cevapları şeklinde açıklama hazırlamayı planlıyoruz. Bizi takip etmeye devam edin
Yılların Eskimeyen Çınar’ı Seviyeli.ORG
1998 yılından bu zamana kadar faaliyet göstermek teknolojik gelişmelerin bu derece hızlı yaşandığı bir dünya da aktif kalabilmek takdir edersiniz ki kolay olmuyor. Gelişmeleri ve yenilikleri yakından takip ederek kullanıcılarının ihtiyaçlarını ve beklentilerini okuyarak gerçekleştiren sitemiz Canlı Yurt dışı Chat sistemleri dışında bir çok eklentiyi de içerisinde bulundurmaktadır.
Sadece Yurt Dışındaki Türklerle Sohbet dışında yapabilecekleriniz ise,

7 Farklı oyun botu ile eğlenceli vakit geçirebilirsiniz.
7/24 Kesintisiz ve Canlı Radyo Yayınları ile müzik dinleyebilir ve Şarkı isteğinde bulunabilirsiniz.
Arkadaşlık ve Dostluk ilişkileri kurabilirsiniz.
Yabancı dil ve kültür pratiği yapabilirsiniz.
İslami bilgi eğitimi alabilirsiniz.
Bilişim ve Bilgisayar sistemleri hakkında eğitimlere katılabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir